شیشه

Glass

شیشه
انواع شیشه در ساختمان

8-4-2-4 طبق #مبحث چهارم _
کليه سطوح شیشه اي مجاورفضاي باز و معبربا عرض بيش از ۰/۹ مترو مساحت بيش از۱/۵ متر مربع ،بايد از #شیشه ایمن و غیر ریزنده استفاده گردد.

#شیشه سکوریت رو چطور باید تشخیص بدیم از شیشه معمولی؟

#همیارمعمار

1- یک شیشه برنز(قهوای) بردارید و جوری شیشه برنز را نگه دارید که انعکاس شیشه سکوریت را داخل اون ببینید. (در اصل مثل آیینه) در این حالت باید روی شیشه برنز اثرات رنگی به صورت نقاط با قطر حدود 2 تا 5 سانتیمتر به تعداد زیاد ببینید. در غیر اینصورت اگر چیزی ندیدین شیشه ساده هست و سکوریت نیست.
2- سطح شیشه سکوریت توسط الماس برش و سایر چیزهای سخت خط بر نمیداره ولی شیشه ساده به راحتی خط بر می داره.
3- با عینکهای مخصوص پلارید اگه به #شیشه سکوریت نگاه کنید نقاطی که در بند 1 گفتم می بینید.
4- تحت زاویه 2 تا 5 درجه به صورت موازی به سطح شیشه نگاه کنید حتماً سطح شیشه باید به فاصله حدود نیم متری از هم موج دار باشه.( از طول و عرض این کارا تکرار کنید)

شیشه لمینت، به چند لایه شیشه گفته می شود که توسط یک لایه  حرارت دیده (که به صورت چسب  عمل می نماید) به یکدیگر می چسبند.  این شیشه  دارای ایمنی بالایی است و در مقایسه با انواع شیشه‌ها، مقاومت بسیار بالایی را دارا است. دلیل مقاومت این شیشه به این  دلیل است که این شیشه از چندین لایه تشکیل شده است و بین هر لایه از طلق PVB استفاده شده است. این ویژگی شیشه لمینت باعث می شود نست به دیگر شیشه ها کمتر آسیب ببیند  و دارای ایمنی بالایی باشد . این شیشه دارای ضخامت های متفاوتی است هر چه ضخامت شیشه بیشتر شود آسیب رساندن شیشه لمینت کمتر می شود .. تعداد لایه های شیشه لمینت 1 لایه است یا بیشتر از 2 لایه  است.

شیشه لمینت یا شیشه چند لایه ، شیشه ای است که پس از خرد شدن نمی ریزد و متلاشی نمی شود.

از هم نپاشیدن این شیشه باعث می شود در مکان هایی که امکان آسیب است ،به کار برود.

برای مثال در نمای ساختمان های بزرگ ،ادارات و یا حتی شیشه های سوپر مارکت های بزرگ به کار می رود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا